Dlaczego warto należeć do Izby

Członkiem Izby może być każdy polski podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów.
Stacje Kontroli pojazdów zrzeszone w Izbie korzystają ze wsparcia prawników i techników zatrudnionych w Izbie. Nasi specjaliści udzielają porad zarówno na miejscu – na stacji – jak i telefonicznie oraz poprzez e-mail. Przedsiębiorcy otrzymują również wszelką możliwą pomoc w zakresie ochrony prawnej.

Izba jest organizacją stawiającą na szeroko rozumianą edukację. W ciągu roku szkolimy setki osób z całego kraju.
Każdy przedsiębiorca może skierować swoich pracowników na szkolenia regionalne, za które nie musi dodatkowo płacić.

Izba kształci również kandydatów na diagnostów i diagnostów poszerzających swoje uprawnienia. Członkowie Izby otrzymują rabat w wysokości 50%. Co roku organizujemy również ogólnopolską konferencję szkoleniową, w której uczestniczy każdorazowo kilkuset gości z branży motoryzacyjnej.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów jest również wydawcą miesięcznika Serwis Motoryzacyjny, który skierowany jest do stacji kontroli pojazdów i warsztatów samochodowych. Wszyscy członkowie otrzymują darmowy egzemplarz naszego czasopisma.

Przedsiębiorcy zrzeszeni u nas mają dostęp do kodowanej strefy strony Internetowej www.piskp.pl. W tej części znaleźć można m.in. aktualne akty prawne, porady prawne i techniczne, opinie prawne itp.

Przynależący do Izby właściciele SKP mają pośredni wpływ na kształtowanie obowiązującego prawa, gdyż nasi przedstawiciele w ich imieniu prowadzą konsultacje społeczne z organami państwowymi.

Pozostając poza zrzeszeniem narażasz się na szereg niedogodności związanych z interpretacją obowiązujących przepisów.

Zapraszamy!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji przejdź do zakładki Jak zostać członkiem PISKP?