XII KONFERENCJA SZKOLENIOWA pt. Stacje Kontroli Pojazdów – 2016

XII KONFERENCJA SZKOLENIOWA
 
„Stacje Kontroli Pojazdów – 2016”

Najwyższy czas na zmiany – Dyrektywa „45” – diagnoza przygotowań

 

konf2016_foto

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w XII ogólnopolskiej konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2016”. W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 18-20 maja w hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Zgodnie z hasłem przewodnim „Najwyższy czas na zmiany – Dyrektywa „45” – diagnoza przygotowań” chcemy wraz z prelegentami i uczestnikami pochylić się nad stanem przygotowań polskiego prawa do unifikacji systemu badań technicznych pojazdów.

Izbie, jako organizacji uczestniczącej w opiniowaniu powstających aktów prawnych, zależy na zebraniu spostrzeżeń dotyczących projektowanych zmian od samych zainteresowanych. Zdajemy sobie sprawę, że całe środowisko, zarówno przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów, jak i pracujący w nich diagności, ubolewają nad stagnacją, jaka panuje od ponad dwunastu lat w rozwoju systemu badań technicznych. Od lat kolejne ekipy rządzące poprzestawały jedynie na pustych obietnicach i zabrakło zdecydowanych działań. Od ponad dekady stacje funkcjonują w oparciu o nieprzystającą do aktualnego zakresu badań tabelę opłat. Diagności wciąż karani są w jeden sposób, pięcioletnim zakazem wykonywania zawodu, niezależnie od zakresu przewinienia. Mamy nadzieję, że zgodnie z deklaracjami przedstawicieli nowej władzy, już pod koniec pierwszego kwartału tego roku do konsultacji społecznych trafią projekty aktów prawnych regulujących działanie systemu badań technicznych. Dlatego też liczymy, że podczas tegorocznej konferencji, będziemy mieli okazję na bieżąco przedyskutować przedstawione projekty. Konferencja jest obecnie największym tego rodzaju zgromadzeniem wszystkich uczestników systemu badań technicznych pojazdów w Polsce, dlatego też głos jej uczestników nie może zostać zignorowany.

                Oprócz tematyki związanej z koniecznością dostosowania polskiego systemu badań technicznych do wymogów unijnych do 20 maja 2017, tradycyjnie przygotujemy dla uczestników wystąpienia ekspertów dotyczące najbardziej palących problemów związanych z praktycznym funkcjonowaniem stacji kontroli pojazdów.

Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji zaprezentują uczestnikom postępy w przygotowaniach do uruchomienia CEP 2.0, wyjaśnią pojawiające się wątpliwości związane z komunikacją skp z centralną ewidencją pojazdów. Podobnie, jak w roku ubiegłym uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny Transportowego Dozoru Technicznego. Oprócz bogatej oferty merytorycznej w programie konferencji nie zabraknie części rozrywkowej, a dodatkowym atutem tegorocznej edycji jest możliwość odwiedzenia stolicy polskich Tatr i obcowanie z górskimi krajobrazami.    

 

Serdecznie zapraszamy!

Renata Czerniawska dr inż. Leszek Turek
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Prezes Zarządu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów
document

Informacja 
organizacyjna

document

Karta
uczestnictwa 

documentSzczegółowy program konferencji 2016

partnerzy

MAHA_Logo  logo UNIMETAL_2 AutoWatc_logo

patronat medialny

sm motofocus