Kontynuacja Protestu SKP – 23.06.2023!!

 

Przedsiębiorcy, uczestnicy Konferencji Szkoleniowej “Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” w Zakopanem opowiedzieli się za kontynuowaniem protestu. 

Poza plakatami, ulotkami, etc., uznali, że należy zamknąć jak najwięcej skp w skali kraju.

Poza tym uczestnicy Walnego Zgromadzenia PISKP podjęli uchwałę – apel, skierowany do Premiera i Ministra Infrastruktury o podjęcie pilnych działań w celu urealnienia stawek opłat za badania techniczne.

Planowana data protestu to 23 czerwca, czyli koniec roku szkolnego i początek wakacji.

W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Przedsiębiorcy i diagności będą informować kierowców dlaczego branża protestuje i stacja kontroli pojazdów jest nieczynna. 

Jeżeli Państwa stacja kontroli pojazdów zamierza przyłączyć się do protestu i w dniu 23 czerwca 2023 roku nie wykonywać badań technicznych prosimy o przesłanie maila z wyróżnikiem skp i adresem na adres: biuro@piskp.pl

Minister Infrastruktury nie realizuje delegacji ustawowej, ponieważ określając wysokość opłat za badania powinien uwzględnić koszt ich wykonania. Przez ostatnie 19 lat koszty wzrosły drastycznie. Zatem przedsiębiorcy ponoszą straty. Sytuacja przedsiębiorców prowadzących skp stale się pogarsza. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne.

Ogólnie na przestrzeni ostatnich lat koszty utrzymania samochodu wzrosły, nie biorąc pod uwagę cen paliw, tylko serwisu, ubezpieczenia, etc.

Jedyną opłatą która się nie zmieniła, jest koszt badania technicznego. Taki sam od 19 lat.

Mamy przygotowane plakaty na okoliczność protestu i oznakowania skp. Plakat jest wydrukowany w formacie A1. Plik w wersji do drukarni (w bardzo wysokiej rozdzielczości) dostępny jest tutaj.

Plakaty dla Członków Izby są bezpłatne. Możliwa jest także wysyłka na koszt odbiorcy (POCZTEX).

Przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w PISKP mogą kupić plakaty i odebrać w biurze Izby (koszt plakatu o wymiarach 594 mm x 841 mm: 10,00 zł netto + VAT). Możliwa jest także wysyłka kurierem (28,46 netto). Wysyłka nastąpi po opłaceniu FV.

Szczegółowych informacji na temat wysyłki plakatów udziela Pani Renata Czerniawska 22 811 26 06, 509 709 403.

Plakaty można też wydrukować samodzielnie. Poniżej zamieszczamy pliki:

PLAKAT 1

PLAKAT 2

PLAKAT 3

Przygotowaliśmy także projekt ulotki dla kierowców Wzór ulotki dostępny jest tutaj.

Liczymy na to, że do protestu przyłączy się jak najwięcej SKP w całym kraju!!