Podsumowanie szkoleń regionalnych PISKP – 2023

W poprzednim miesiącu przeprowadziliśmy nasze coroczne jesienne spotkania szkoleniowe, które trwały cztery tygodnie od 3 do 27 października. Byliśmy w każdym z 16-tu województw. Wzięło w nich udział blisko 1000 osób. Podczas szkoleń poruszyliśmy temat zmian w systemie badań technicznych pojazdów, które po raz kolejny nie wejdą w życie w związku z wyborami parlamentarnymi i nową kadencją Sejmu.  Omawialiśmy także zagadnienia dotyczące badań ciągników i przyczep rolniczych poza SKP, badań co do zgodności z warunkami technicznymi samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Przedstawiliśmy rozwiązania oczekujące na wdrożenie, które będą pozwalały na wirtualne zatrzymywanie dowodów rejestracyjnych przez diagnostów. Przypomnieliśmy o likwidacji pobierania opłaty ewidencyjnej przez SKP. W bloku technicznym wyjaśniliśmy najczęściej spotykane problemy w związku ze zmianami warunków technicznych oraz procedury badań. Omówiliśmy także nowy ADR 2023-2025, badania pokolizyjne, usterkowe i ich pochodne oraz bieżącą problematykę związaną z wykonywaniem badań technicznych pojazdów. Przedstawiliśmy także działania Izby na rzecz waloryzacji opłat za badania techniczne. Każde spotkanie kończyła dyskusja.

W tym roku Partnerami naszych szkoleń były firmy: Sosnowski Sp. z o.o. sp.k, IT.NORCOM, Mubi oraz Maha Maschinenbau Haldenwang GmBH. Dziękujemy za wsparcie i współpracę.

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszych szkoleniach.  

W przyszłym roku Izba będzie obchodziła 20-lecie działalności.  Już teraz zapraszamy na naszą jubileuszową konferencje, która odbędzie się w terminie 22-24 maja 2024 roku. Warto sobie tą datę zarezerwować i być tam razem z nami.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu X kadencji, odbędzie się 13 listopada. Cały czas nie wiadomo, kiedy uformuje się nowy Rząd i kto będzie kierował resortem odpowiedzialnym za sprawy transportu, czyli także za stacje kontroli pojazdów.

Czekamy cierpliwie i trzymamy rękę na pulsie. Jak już się wszystko wyklaruje, przystąpimy do działania z postulatami priorytetowymi dla naszego środowiska, przede wszystkim z pilną koniecznością waloryzacji opłat za badania techniczne!