Śniadanie prasowe – waloryzacja opłat za badania techniczne – 23.03.2022r. – kontynuacja

Kontynuujemy cykl śniadań prasowych poświęcony tematowi  waloryzacji opłat za badania techniczne. Stawki opłat za badania zostały określone urzędowo w 2004 roku, tj. 18 lat temu. Przez ten czas drastycznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Przychody za wykonane badania odstają od aktualnych realiów gospodarczych. Wiele stacji kontroli pojazdów balansuje na progu rentowności. Branża od dawna apeluje w sprawie waloryzacji. Rządzący nie reagują. Przedsiębiorcy chcą protestować.

Tym razem do dyskusji zaprosiliśmy także przedstawicieli Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Związku Powiatów Polskich.

Chcemy także uruchomić kampanię skierowaną do kierowców przypominającą, że od 18 lat płacą za badania techniczne tyle samo, ponieważ przez ten czas opłaty nie były waloryzowane.

Rozmawiać będziemy także o tym ilu było aktywnych diagnostów w Polsce w zeszłym roku oraz ile  rzeczywiście wykryli usterek przeprowadzając badania.

Śniadanie prasowe odbędzie się 23 marca 2022 roku, godz. 10.00 w Warszawie w ŚWIETLICY WOLNOŚCI, Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa.

Uczestnikami spotkania, oprócz zaproszonych gości, będą przedstawiciele organizacji wchodzących
w skład porozumienia. Są to:

  1. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów.
  2. Dekra Polska.
  3. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej.
  4. Polski Związek Motorowy.
  5. Związek Dealerów Samochodów.
  6. Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.
  7. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.
  8. Ogólnopolski Związek Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów.

Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na śniadanie prasowe dostępne jest tutaj.