Sytuacja przedsiębiorców coraz trudniejsza. Spotkanie warszawskich SKP.

Zamrożona od 18 lat wysokość opłat za badania techniczne, inflacja, stale rosnące koszty oraz zupełnie inne niż w 2004 roku warunki prowadzenia działalności gospodarczej związanej z przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów, powodują, że sytuacja przedsiębiorców prowadzących skp staje się coraz trudniejsza. Stacje balansują na progu rentowności, a wiele z nich jest deficytowych.

Według ankiety przeprowadzonej w środowisku, aż 25% przedsiębiorców rozważa zamknięcie swojej stacji do końca bieżącego roku.

Żeby ten czarny scenariusz się nie ziścił, PISKP zorganizowała spotkanie stacji kontroli pojazdów z Warszawy i bliskiej okolicy na stacji kontroli pojazdów Autocom Bis przy ulicy Wolskiej 225 w Warszawie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ponad połowy warszawskich stacji, Prezes Zarządu PISKP – Marcin Barankiewicz, Przewodnicząca Rady Izby – Jolanta Źródłowska, Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów – Andrzej Bogdanowicz oraz Dyrektor ds. technicznych PISKP – Karol Rytel.

Rozmawiano o konsolidacji środowiska wokół działań na rzecz waloryzacji opłat za badania i ich urealnienia do aktualnych warunków ekonomicznych prowadzenia działalności gospodarczej. Planowane są spotkania w całym kraju. Nie można też wykluczyć ogólnopolskiego protestu.

O szczegółach i dalszych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.