Targi Techniki Motoryzacyjnej – podsumowanie

Szanowni Państwo,

w dniach 4 – 7 kwietnia 2024 r. w Poznaniu odbyły się Targi Techniki Motoryzacyjnej. Podczas tych dni można było zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i rozwiązaniami technologicznymi przeznaczonymi dla warsztatów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów. Bardzo dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stoiska, merytoryczne rozmowy oraz wsparcie dla działań Izby, które deklarowaliście Państwo podczas tych wizyt.

W czasie trwania Targów Techniki Motoryzacyjnej odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym brali udział uczniowie ze szkół związanych z branżą motoryzacyjną. Blisko 500 osób wzięło udział w zmaganiach w tematyce między innymi takiej jak blacharstwo, diagnostyka elektroniki pojazdów, stacje kontroli pojazdów itp. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów włączyła się w organizację tego wydarzenia przygotowując zestaw pytań związanych z badaniami technicznymi pojazdów, które zadawał a następnie omawiał dyrektor ds. technicznych Karol Rytel. Warto również zaznaczyć, że PISKP ufundowało nagrody dla zwycięzców.

W trakcie trwania TTM odbyło się również Forum Motoryzacyjne, podczas którego  prezentowano oraz dyskutowano na temat diagnostyki pojazdów samochodowych oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dyrektor ds. technicznych Karol Rytel przedstawił prezentację na temat zmian konstrukcyjnych, modyfikacji oraz tuningu  pojazdów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania takich pojazdów w ruchu drogowym.